Nők a szecesszióban - Városi séta a századfordulós Ferencváros nőalakjainak és szecessziós építészetének nyomában

Nők a szecesszióban - Városi séta a századfordulós Ferencváros nőalakjainak és szecessziós építészetének nyomában

Helyszín
Ráth György-villa
Következő esemény
2026.06.06. 17:00
Értékelés (Még nincs értékelve)
  • Jegyek

  • Információk

  • Galéria

A feltüntetett jegyárak nem tartalmazzák az Üzletszabályzat által meghatározott Díjtáblázat szerinti esetleges e-díj, kényelmi díj, szállítási költség összegét
Élmény
Városi séta

Városi sétánk során megismerkedünk a Ráday utca grófnőjeként elhíresült Almásy Dénesné Károlyi Gabriella grófnő Ferencváros fejlődésében és a helyi közösségépítésben vállalt szerepével, valamint számos jótékonysági akciójának eredményeivel, többek közt egy ma is működő gyermekklinika alapításának történetével. Bepillantást nyerhetünk a néhai gróf Károlyi Istvánné Csekonics Margit életművébe, valamint az általa építtetett Reviczky utcai pompás Károlyi–Csekonics-palota épületének történetébe. A séta során elsősorban a Ráday utca és a Bakáts tér szecessziós stílusú épületeit vesszük szemügyre, melyek homlokzati díszítésén, illetve belsejében a nők különböző szerepekben elevenednek meg.

A sétát vezeti: Dávid Brigitta művészettörténész, Adattár, MNMKK Iparművészeti Múzeum

Találkozási pont: Károlyi-Csekonics Palota 1088 Bp. Reviczky u. 6,